Firmamız Cüneyt BULAN ve İbrahim ÇALIK’ ın ortak girişimiyle 2010 yılı TEMMUZ ayında 20.000 TL sermaye ile kurulmuştur. Kuruluş sermayesini kendileri tarafından tasarlanıp geliştirilen AGV (Otomatik Yönlendirilmiş Araç)’ “Otomotiv Sanayi ve her türlü fabrika ortamında kullanılabilecek insansız yük aracını” üretmek için kullanmış, henüz hiçbir firmaya iş yapmamışken geliştirilen sistemin özel ve çok fonksiyonel olmasından dolayı bir dünya markası olan BOSCH firmasına ilk satışını gerçekleştirmiştir. Kuruluş sermayesini 5 ay içinde 10 katına yükseltmiştir. AGV dışında özel makine konusunda da faaliyetlere başlayan firmamız yabancı ve yerli menşeli firmalarda çeşitli özel sistemleri geliştirip, devreye almıştır. Yıl içinde Oyak-Renault Elektrikli Otomobil Batarya Hattı için alınacak toplam 29 adetlik büyük AGV projesi için teklif vermiştir. Üretmiş olduğu AGV’ ler Fransız AGV’ lerinden üstün ve yetenekli bulunarak, Fransız ortaklı Oyak-Renault’un, Fransız ürünleri yerine firmamızı tercih etmesiyle, yerli AGV’ lerin alınmasını sağlayan firmamız ithalata engel olmuştur. Alınan bu projeyle birlikte nitelikli personel sayısını arttırıp, istihdam ettiği personel sayısını 18 kişiye yükselterek, 2011 yılı sonunda net satış hasılatını 6 kat arttırmıştır.

2012 yılın da bünyesine yeni bir iş kolu daha ekleme ve ihracat hedefini koymuştur. Türkiye’de yapılmayan ve tamamen yurt dışından ithal edilen beyaz eşya kompanentlerinin ömür testlerinin yapıldığı test sistemleri geliştirmek üzere AR-GE ve İnovasyon çalışmalarına başlanmıştır. Yıl içinde toplam 32 adet test sistemi geliştirilerek, Ömür Test Sistemleri konusunda marka haline gelmiştir. 2013 yılını ihracat yılı olarak kabul ederek, cirosunun %60’ nı ihracat ile gerçekleştirmeyi hedef edinmiştir. Ürettiğimiz yerli ürünleri dünyaya satıp, Türk Mallarını dünya üzerinde yaygınlaştırmak, ülkeye ihracat desteği sağlamak, kendi ürün gamında ithalatı azaltmak için Ar-Ge, İnovasyon ve Mühendislik çalışmalarına devam etmektedir.


İŞLETMEYİ BAŞARIYA GÖTÜREN FAKTÖRLER:


Başarımızın temelinde Türkiye için bir marka ve teknoloji firması yaratmak maksadıyla hep özel ve daha önce yapılmamış sistemler üzerinde çalışmayı kendimize hedef edinmemizdir. Hayallerimiz çok geniş. Kimsenin cesaret edemediği yüksek teknolojili bir makineyi (AGV) tasarladık. Seri üretilebilir hale getirdik. Son 3 senedir üzerine her ay yeni bir şeyler ekledik. Asla değiştirmekten korkmadık vazgeçmedik. Dünya’da proje zorluklarından dolayı hiçbir AGV firmasının cesaret edip giremediği Rusya’da proje yaptık. Daha bitmedi, biz bu işe yeni başladık.